Çoklu Kredi Kartı ile 3D Secure Ödeme Alma

3D Secure ile yapılan ödemeler üç adımda gerçekleşir: başlatma, doğrulama ve tamamlanma. Çoklu Kredi Kartı ile 3D Secure Ödeme Alma akışı da aynı şekildedir. Her kart için aynı süreç ayrı ayrı işletilmelidir.

Çoklu Kredi Kartı ile 3D Secure Ödeme de işlemlerin aynı siparişe ait olduğunu belirtmek için conversationId parametresi kullanılmaktadır. Bu nedenle aynı sipariş ile ilintili çoklu kart ile ödemelerin tümünde ödeme servisine aynı conversationId bilgisi geçilmelidir

Başlatma isteğinde ek olarak gönderilecek ve değiştirilecek alanlar dışında 3D Secure işlemi aynı şekilde yapılır.

3D Secure ile Ödeme Alma servisi için bkz: 3D Secure Ödeme alma

3D Secure ile Ödeme Alma servisine yapılacak ek değişiklikler aşağıda belirtilmiştir.

URL

3D Secure ödeme başlatmak için kullanılan endpoint ve http metod bilgisi aşağıda verilmiştir.

HTTP Metod URL
POST /payment/v1/card-payments/3ds-init

İstek Parametreleri

Normal bir 3D secure ödeme isteğindeki tüm parametreler çoklu kredi kartı ile 3D Secure ödeme istekleri için de geçerlidir.

Ek olarak gönderilmesi gereken bir kaç alan ile işlemin çoklu kredi kartı olduğu belirtilir.

paymentPhase parametresi PRE_AUTH olacak şekilde istek gönderilmelidir. paymentType parametresi MULTI_CARD_PAYMENT olacak şekilde ek bir parametre eklenmelidir. paymentOrder parametresi ödeme istek sırasını belirtir şekilde 1 yada 2 olarak gönderilmelidir.

Ödeme isteklerinde, müşterinin seçtiği kredi kartından tahsil edilmesini istediği tutar paidPrice alanında geçirilmelidir. Bu alan normal ödemelerde toplam tahsilat tutarı olarak iletilmektedir.

Çoklu Kredi Kartı ile 3D Secure Ödeme işleminde ödeme isteklerinden alınan cevap, normal 3D Secure ödeme isteğindeki cevap ile aynıdır.